Компоненти і сировина для ППУ
Що потрібно знати про компоненти для напилення ППУ?
Системи для виробництва ППУ складаються з 2х компонентів – поліолу та ізоціанату.
Ізоціанат – це основа, вона однакова для більшості систем.
Поліол - це компонент, що відповідає за характеристики ППУ (швидкість спінювання, щільність і т.д.).
Залежно від складу поліолу компоненти поділяються на фреонові та водні. Основна відмінність цих систем у робочій температурі компонентів. Ізоціанат у всіх випадках нагрівається до температури 50 С. Поліол з фреоном нагрівати вище 30 С не можна, оскільки він втрачає властивості спінювання. Поліол на водному спінюванні необхідно нагрівати до 40°С.
По щільності піни бувають: легкі щільністю 9-12 кг/м3, середньої щільності 30-50 кг/м3, щільні 70-100 кг/м3, надщільні 200-900 кг/м3.
Оптимальними теплоізоляційними властивостями вважаються системи середньої щільності, вони ж є найпоширенішими і використовуються практично без обмежень. Надщільні системи використовуються тільки як гідроізоляція.
Легкий ППУ має найнижчу собівартість, але при цьому теплопровідність вища на 30 % порівняно з ППУ середньої густини, також він пропускає вологу. Легкі піни використовують переважно всередині приміщень, наприклад, для утеплення мансард, заповнення міжкімнатних перегородок як шумоізоляції. Щільні піни використовуються там, де можлива механічна дія, наприклад експлуатовані покрівлі.